Szent László nyomában Erdélyben - Vakler Lajos dokumentumfilmjének vetítése az Aranybulla Könyvtárban.
2020.10.20. "Szent László tetteiből, ebből a dicső korszakból erőt meríthetünk, hiszen a múlt tisztelete, hitünk és kultúránk megőrzése mind segít abban, hogy országhatároktól függetlenül megtartsuk magyarságunkat." Lehrner Zsolt Székesfehérvár MJV alpolgármesterének gondolatait Dr. Kosztolányi Violetta - alapítványunk felügyelő bizottsági tagja - tolmácsolta a Szent László nyomában Erdélyben című dokumentumfilm vetítése előtt.
Vakler Lajos filmje az Erdély-szerte elevenen élő kultusz kapcsán olyan kevéssé ismert településekre repítette el a közönséget, mint Szacsva, Darlac, Csíkszépvíz vagy Kézdiszentlélek.
![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() |













